Umowa kupna sprzedaży samochodu – co powinna zawierać?

Nie da się ukryć, że samochody osobowe są środkiem umożliwiającym nam szybki i wygodny transport. Nic więc dziwnego, że na posiadanie samochodu decyduje się duża liczba osób. Co jakiś czas wymieniamy również swój samochód na nowy. Wówczas jesteśmy zobowiązani do sporządzenia umowy – kupna sprzedaży. Co jednak powinna zawierać umowa kupna sprzedaży samochodu?

Umowa kupna sprzedaży samochodu – nie zapomnij o danych osobowych!

Kupno lub sprzedaż samochodu jest dla większości z nas bardzo ważnym wydarzeniem. W dniu kupna lub sprzedaży nowego auta jesteśmy zazwyczaj bardzo mocno podekscytowani. Nierzadko zdarza się wówczas zapomnieć o formalnościach. Zazwyczaj jednak pamiętamy o tym, że sporządzenie umowy kupna – sprzedaży jest koniecznością. Nie możemy również zapomnieć o tym, aby w umowie zawrzeć niezbędne informacje. Z całą pewnością przykładem niezbędnych informacji, które muszą znajdować się w umowie kupna – sprzedaży są dane osobowe. Należy wskazać imię i nazwisko zarówno osoby kupującej jak i sprzedającej. Niezmiernie ważne jest unikanie literówek w nazwiskach, o co w pośpiechu niestety nietrudno. Zanim więc podpiszemy umowę swoim nazwiskiem, upewnijmy się, że zostało ono wymienione w treści umowy w prawidłowej formie.

Umowa kupna sprzedaży samochodu – co jeszcze trzeba w niej zawrzeć?

Aby móc cieszyć się kupnem lub sprzedażą samochodu, należy w umowie zamieścić wszystkie ważne informacje, o czym wspomniano już powyżej. W umowie nie powinno więc zabraknąć imion i nazwisk zarówno osoby sprzedającej jak i kupującej. Koniecznie trzeba również zamieścić datę sporządzenia oraz zawarcia umowy. Niezbędne jest również wskazanie miejsca, w którym umowa jest zawierana. Wskazać należy także miejsca zamieszkania stron umowy. Nie wolno również zapomnieć o numerach identyfikacyjnych PESEL. W umowie powinna widnieć także kwota transakcji. Nie sposób również nie wspomnieć o tym jak ważne jest zawarcie w niej informacji dotyczących marki oraz modelu sprzedawanego lub kupowanego samochodu. Oczywiście obie strony umowy muszą ją podpisać.

Poprzedni artykułWypowiedzenie umowy o pracę – najważniejsze informacje
Następny artykułOpłata recyklingowa – co to jest i kogo dotyczy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj